امروز: شنبه 08 آذر 1399 برابر با 28 نوامبر 2020

افزایش ابتلا به بیماری کرونا در هرمزگان نگران کننده است

میناب نیوز: استاندار هرمزگان گفت: افزایش ابتلا به بیماری کرونا در هرمزگان نگران کننده است.

به گزارش میناب نیوز، فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان اظهار کرد: آمارها نشان دهنده رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های ایام ماه محرم در هرمزگان است و از مردم، روحانیت، مداحان و هیئت‌های عزاداری به این دلیل تشکر و قدردانی می کنم و امیدواریم در دهه آخر ماه صفر نیز مردم به خوبی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و عزاداری خود را بیشتر به صورت غیرحضوری و با استفاده از برنامه‌های صدا و سیما و ظرفیت فضای مجازی انجام دهند.

وی افزود  تعداد فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان هرمزگان، کمتر از متوسط کشوری است اما این میزان هم برای ما قابل قبول نیست و حتی نباید یک نفر فوتی به دلیل این بیماری داشته باشیم.

استاندار هرمزگان گفت : مردم استان هرمزگان، همان گونه که در هفته‌های گذشته پروتکل های بهداشتی را خوب رعایت کرده‌اند، باید همچنان در همه مکان های عمومی از جمله در ادارات، اصناف، پاساژها، بازارها، فروشگاه ها، مجتمع ها، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی و وسایل حمل و نقل عمومی، این دستورالعمل‌ها به ویژه استفاده از ماسک و فاصله را رعایت کنند.

وی تصریح کرد : ارزیابی جدید بازرسان از میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در هرمزگان برای ما دغدغه و نگرانی جدید ایجاد کرده است و میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان از 80 درصد متاسفانه به 52 درصد کاهش یافته است که این امر منجر به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان خواهد شد.

همتی افزود : طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان، رو به افزایش است و با این روند، در هفته‌های آینده میزان بستری بیماران در هرمزگان نیز بیشتر خواهد شد و این نگرانی و دغدغه جدیدی به دلیل این بیماری در استان، ایجاد می‌کند.

وی گفت : خواهش و درخواست ما از مردم هرمزگان، این است که به هیچ وجه نباید مسئله بیماری کرونا را حل شده ببینند و یا اینکه عادی با آن برخورد کنند و باید همان طور که با اقدامات بزرگ مردم در رعایت پروتکل‌ها، پیک نگران کننده بیماری کرونا را در استان، کنترل و مدیریت کردیم و به سمت کاهش ابتلا پیش رفتیم، بار دیگر به صورت جدی از مردم هرمزگان می‌خواهیم که تمامی پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، شستن منظم دست ها و فاصله‌گذاری را رعایت کنند.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: گزارش های جدید از میزان تردد و رفت و آمد در ورودی و خروجی شهرها و روستاها نیز برای ما دغدغه و نگرانی جدیدی ایجاد کرده است و این هشدار را به مردم اعلام می‌کنیم که رفت و آمدها و سفرها در استان زیاد شده و این نشان دهنده این است که مردم بیماری کرونا را عادی تلقی کرده اند و همین رفت و آمدها و سفرهای غیرضروری از شهرها به روستاها، استان را به لحاظ ابتلا به بیماری کرونا دچار مشکل خواهد کرد.

وی افزود: هر یک از ما باید فرض را بر این بگیریم که مبتلا به کرونا هستیم و مراقب رفت و آمدهای خود باشیم و با این فرض خودمان را مسئول بدانیم تا حتما فاصله را رعایت کنیم و ماسک بزنیم تا هم خودمان و هم خانواده خود را از خطر بیماری کرونا، دور نگه داریم.

همتی گفت :امیدوارم این شیوه به عنوان اقدام موثر، سرلوحه کار همه مردم در این ایام باشد، چون تا زمانی که دارو و واکسن این بیماری کشف شود، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری و شستن دست ها موثرترین شیوه در پیشگیری از بیماری کرونا، محسوب می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: رفت و آمدهای خانوادگی باید کنترل شود و فرهنگ از خانه تا خانه ماسک زدن باید رعایت و ترویج شود و تحت نظارت همه مردم باشد و عدم استفاده از ماسک باید خطای اجتماعی تلقی شود.

رای دادن به این مورد
(0 رای)
کد خبر: 3053

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

بازدیدکنندگان سایت

ما 66 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

حالت های رنگی

 

الکسا

پیج رنک

coolsocial.net minab-news.ir CoolSocial.net Badge