امروز: پنج شنبه 03 فروردين 1402 برابر با 22 مارس 2023

دستور ویژه استاندار مردمی هرمزگان برای جانمایی فرودگاه میناب / تحقق آرزوی چندین ساله مردم توسط دولت انقلابی

میناب نیوز : استاندار هرمزگان، توسعه شرق استان و مرکز را مستلزم جانمایی جدید فرودگاه های میناب و بندرعباس دانست که در اولویت کاری قراردارد.

به گزارش میناب نیوز،  مهدی دوستی استاندار هرمزگان، در نشست شورای مسکن استان هرمزگان، با اشاره به ضرورت توسعه میناب بعنوان قطب  شرق استان اظهارداشت: فرودگاه، زیرساخت مهم توسعه شرق استان با محوریت مکران است بر همین اساس جانمایی فرودگاه جدید میناب، جزو اولویت‌های برنامه‌ای می‌باشد.

دوستی، همچنین توسعه بندرعباس را از سمت شرق ضروری برشمرد و افزود: جانمایی فرودگاه جدید شهر بعنوان زیرساخت اساسی این توسعه انجام می شود. نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، بر همسویی بردارهای اقدامی تمامی دستگاه‌های اجرایی در طرح نهضت ملی مسکن، تاکیدکرد و گفت: مدیران بخش‌های زیرساختی اعم از آموزشی در تمام مقاطع، ورزشی، فرهنگی، مذهبی و تفریحی موظفند ظرف ۱۵ روز با در نظر داشتن نقشه ها و سرانه جمعیتی در موقعیت های تعیین شده برای مسکن ملی را برآورد مالی و اعلام کنند تا در کمیته برنامه‌ریزی اعتبارات موردنیاز سال ۱۴۰۲ مطرح و برای بودجخ طبقه‌بندی شود.

استاندار هرمزگان، در خصوص تکمیل منازل آسیب دیده از بحران‌های سیل و زلزله در میناب، رودان، بندرلنگه و بندرعباس ابرازداشت: ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی فقط به صنایع بزرگ اختصاص ندارد و پیمانکاران هم باید در این حوزه وارد شوند بر همین اساس فرمانداران لازم است از این  ظرفیت و دیگر امکان‌های شهرستان از گروه‌های جهادی و مردمی تا حمایت بانک ها را پای کار آورند.

وی ابرازداشت: در جهت تامین بخشی از مصالح مورد نیاز احداث مسکن در استان قطعه حمایت‌هایی را در دستورکار قرار خواهیم داد تا شب عید مردم شریف این مناطق متاثر از بحران، سال نو را در منازل سفیدکاری شده و آماده جشن بگیرند. 

دوستی، شروع  عملیات های اجرایی، صدور پروانه ساخت و انعقاد قرارداد های واگذاری را مهمترین بخش نهضت ملی مسکن اعلام کرد و ادامه داد: عملکرد شهرستان‌ها در تشکیل پرونده‌‌ها و انجام قرعه کشی واگذاری زمین به متقاضیانی که ودیعه ۴۰ میلیون‌تومانی را پرداخت کرده‌اند، ملاکی برای سنجش فرمانداران است که بایستی با تمام توان مشکلات و مسائل موجود را احصا و رفع کنند.

رای دادن به این مورد
(0 رای)
کد خبر: 3467

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

حالت های رنگی

 

الکسا

پیج رنک

coolsocial.net minab-news.ir CoolSocial.net Badge