امروز: پنج شنبه 03 فروردين 1402 برابر با 22 مارس 2023

احداث دانشکده هنر میناب تصویب شد

میناب نیوز : استاندار هرمزگان گفت : رشته تحصیلی مجازی ویژه زنان خانه دار در مجتمع آموزش عالی میناب راه اندازی می‌شود.

به گزارش میناب نیوز ، تفاهم نامه ارتقاء ظرفیت های آموزشی استان در دیدار مهدی دوستی استاندار هرمزگان با قاسم عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به امضا رسید.

در این نشست استاندار هرمزگان با برشمردن ظرفیت‌های ویژه استان در حوزه های دریا، صنایع مختلف، هنر، گردشگری و صنایع دستی گفت: آمایش رشته‌های دانشگاهی و ارتقای سطح دانشگاه‌های استان با محوریت دانشگاه هرمزگان ضرورت دارد همچنین تعریف رشته‌های دانشگاهی متناسب با ظرفیت‌ها و احداث دانشگاه‌های مرتبط با پتانسیل‌های استان از مطالبات مردم است که ما نیز برای تحقق آن با جدیت پیگیری و حمایت می کنیم.

دوستی با اشاره به رایزنی های انجام شده درخصوص تفاهم نامه ارتقاء ظرفیت‌های دانشگاهی استان اظهار کرد : پس از پیگیری‌های مکرری که انجام شده بود در این جلسه تفاهم نامه ارتقای دانشکده علوم و فنون دریایی به پردیس بین المللی علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان به امضا رسید و جوانان استان می‌تواند از این ظرفیت مناسب بهره‌مند شوند همچنین مقرر شد با ارتقای این دانشکده به پردیس بین المللی، چندین دانشکده ذیل آن شامل دانشکده علوم انسانی بین رشته ای دریایی، دانشکده علوم و فناوری محیط زیست دریایی، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دریایی و دانشکده علوم و فناوری های زیست دریایی تعریف شوند.

وی دیگر بند مهم این تفاهم نامه را صدور مجوزهای لازم توسط معاونت آموزشی وزارت علوم برای ایجاد رشته‌های برنامه محور در دانشگاه هرمزگان عنوان کرد و ادامه داد: همچنین به منظور توسعه رشته ها متناسب با ظرفیت‌ها و نیازهای استان و کشور مقرر شد استانداری هرمزگان در ایجاد و توسعه زیر ساختهای مورد نیاز با دانشگاه هرمزگان همکاری کند و ظرفیت های دستگاه‌های دولتی، صنایع و شرکت‌ها را جهت ایجاد و تقویت این زیرساخت های دانشگاهی پای کار آورد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان توجه ویژه به آموزش زنان خانه دار را نیز جزو اولویت ها برشمرد و گفت: به منظور توسعه سرمایه انسانی و حمایت از زنان خانه دار ۱۰ رشته تحصیلی مجازی ویژه زنان خانه دار در مجتمع آموزش عالی میناب راه اندازی می‌شود.

وی راه اندازی دوره‌های کاردانی در مجتمع آموزش عالی میناب را در مسیر تحقق سایر ماموریت‌های این تفاهم دانست و تاکید کرد: رشته های کارشناسی حرفه ‌ای، متناسب با ماموریت‌های مجتمع آموزش عالی میناب نیز تعریف خواهد شد و از سوی دیگر اجرای پایلوت نظام جامع آموزش کشاورزی ۲-۳ در مجتمع آموزش عالی میناب مصوب گردید.

استاندار هرمزگان جایگاه شهرستان میناب را به عنوان مرکز هنر استان مهم برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت ویژه شهرستان میناب در رشته‌های مختلف هنرهای دستی، نمایشی، آیینی و... احداث دانشکده هنر میناب نیز مورد موافقت قرار گرفت و تصویب شد.

رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در فرهنگی
کد خبر: 3461

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

حالت های رنگی

 

الکسا

پیج رنک

coolsocial.net minab-news.ir CoolSocial.net Badge