امروز: شنبه 20 خرداد 1402 برابر با 10 جون 2023

پیش‌بینی میزبانی هرمزگان از 5 تا 6 میلیون مسافر در تعطیلات نوروزی

میناب نیوز : استاندار هرمزگان درخصوص ضوابط ترددی در ایام نوروز گفت: در جاده‌های استان حتما سخت گیری خواهیم کرد و خودروهای متخلف توقیف می‌شوند

به گزارش میناب نیوز ، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان هرمزگان اظهار کرد: امسال به دلیل تقارن ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز در بحث گردشگری شاهد تمرکز سفرها در یک بازه زمانی محدودتر هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه هرمزگان به عنوان قطب گردشگری دریایی کشور معرفی شده پیش بینی می شود شاهد پیک سفر در حوزه سفرهای دریایی باشیم و در ایام نوروز حدود 5 تا 6 میلیون مسافر را میزبانی کنیم.

استاندار هرمزگان گفت: عمده این سفرها با هدف گردشگری دریایی و بازدید از جزایر به هرمزگان انجام می شود که بر همین مبنا تمهیدات لازم اندیشیده شده و با اضافه شدن شناورهای جدید، تعداد صندلی‌ها افزایش یافته و در خصوص ایمنی شناورهای سابق نیز سخت گیرانه اقدام کردیم تا سفرها با امنیت کامل انجام شود.

وی تصریح کرد: ساماندهی اماکنی که به صورت آزاد و بوم گردی مسافر پذیر هستند صورت گرفته و افراد متقاضی برای اسکان مسافران باید در همین قالب خدمات دهند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: در حوزه گردشگری برای سهولت دسترسی مسافران به اطلاعات و امکانات استان یک اپلیکیشن جدید طراحی و راه‌اندازی شده که معرفی خواهدشد.

وی ادامه داد: در خصوص ضوابط ترددی در جاده‌های استان حتما سخت گیری خواهیم کرد و از همین الان توصیه داریم رانندگان ایمنی سفر و سرعت مناسب را مد نظر داشته باشند و با افراد خاطی در راستای صیانت از جان سایر هموطنان برخورد و خودرو متخلف توقیف می‌شود.

دوستی گفت: برای ایجاد امکانات گردشگری در جزایر برنامه ریزی شده که حجم قابل توجهی از ماشین آلات مورد نیاز در فرصت باقی مانده منتقل می شود.

وی در حوزه تامین و توزیع اقلام و کالاهای اساسی نیز اظهارداشت: طبق برنامه، شیفت‌های خاص برای تامین این اقلام در نظر گرفته شده تا مشکلی در این خصوص نیز به وجود نیاید.

استاندار هرمزگان نظارت کامل بر بازار و نحوه خدمات رسانی به مسافران را مهم ارزیابی کرد و گفت: در این خصوص باید پیامی که از استان منتقل می‌شود پیام سخت‌گیری در نظارت و کیفیت بالای خدمات دهی به مسافران باشد.

رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در گزارش ویژه
کد خبر: 3484

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

حالت های رنگی

 

الکسا

پیج رنک

coolsocial.net minab-news.ir CoolSocial.net Badge